Araba tamircileri bu yönteme çok kızabilir! Sadece 2 malzeme gerekiyor!

Trafik kazası her sürücünün kabusudur. Yaralanmalar, ufak yada büyük hasarlar, yasal problemler gibi alt alta yazdığımızda liste uzayıp gidiyor.

İster her şeyden sakındığınız değerli arabanızı kullanıyor olun, ister paranızı başka bir şey için biriktiriyor olun, kaza yapmak size maddi veya manevi şekilde zarar verebilir.

Hem fiziksel hem de psikolojik anlamda yaralanmanın yanı sıra, arabanızda meydana gelen hasarları tamir etmenin maliyetleri her geçen gün artıyor.

Basit bir göçüğü bile düzeltmek, cebinizde ciddi bir hafiflemeye neden olabilir. Bu noktada araba tamircilerinden kaporta alanında ihtisas yapanlar bizim uğrak yerimiz olur. Tabi ki her meslekte iyi kadar kötü de olabilir. Bazen bilgisiz araba sahipleri kötü niyetli tamirciler tarafından kolayca kandırıp gerçekte olduğundan daha büyük bir sorununuz olduğunu düşünmenize neden olabilirler. Sizi, yıllık motor muayenenizi erken yaptırmaya ikna edebilir veya yan tarafta teşhisleri çalıştırabilir, böylece daha da fazla harcama yapmış olursunuz.

Haşlama Sıcak Su

Pekala, tek sorununuz basit bir göçükse, bunu evde kolayca nasıl düzelteceğinizi gösterelim!

Kulağa tuhaf gelecek ama internette işe yaradığına dair birçok yorum ve açıklama mevcut. Şöyle ki; Sadece su ısıtıcısına biraz su ekledikten sonra çalıştırın. Sonra bir tuvalet pompası alın.

Su kaynarken, köpürmeye başlayınca kabı dikkatlice alın, dışarı çıkın ve suyu doğrudan dişin üzerine dökün. (Kendinize çok dikkat edin, kaynar su size zarar verebilir.)

Şimdi eğlenceli kısım geliyor – pistonu hazırlayın! Hasarlı bölgenin kenarına yerleştirin ve yavaş ama emin adımlarla çekmeye başlayın. Dişin kendisine ulaşana kadar etrafında çalışmaya devam edin.
Sadece birkaç dakika içinde – yeterince dikkatli olursanız, göçük gitmiş olmalı!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published.